AKTUÁLNÍ KOLO

Finále odehráno, 19. sezóna končí!

Finálová bitva mezi Kulisem a KOPO zakončila další sezónu našeho turnaje. Podruhé se z celkového vítězství raduje KOPO, který triumfoval naposledy v 8. sezóně, hrané od 28. 9. 2011 do 21. 4. 2012... ano, tedy téměř před deseti lety! Takže velká gratulace na Slovensko, pokračuje tak nadvláda slovenských plejerů a když to ještě zúžíme, tak pokračuje nadvlády rodiny Kopálů.

                            

soutěžní save            bodování

Galerie kol

save "A"

Novou sezónu odstartujeme v Čechách! Konkrétně ve Slavii, která má i v této sezóně nejvyšší ambice. Tým ale postihla krutá koronavirová rána a v podstatě téměř celá základní jedenáctka musí na marodku. Poslední zprávy z klubu hovoří o tom, že alespoň prvních pět ligových kol si musí tým vystačit spíše s náhradníky! Samozřejmě tvou povinností bude i v 1. sezóně titul!

save "B"

vás zavede do Dánska. Autorem nápadu je Luděk Roder alias Cookies, což je borec, který zažil úplně prvopočátky CSM turnajů před mnoha lety! Ve svém návrhu zvolil dánský tým FC Midtjylland, který byl katem právě pražské Slavie v Lize mistrů. Svůj návrh vyšperkoval povinností získat vycházející dánské talenty - Andersena, Christensena, Höjbjerga a Poulsena.

 • SK Slavia Praha (Česko) / autor savu: full
 • FC Midtjylland (Dánsko) / autor návrhu savu: Luděk Roder al. Cookies

save "A"

Dnes o půlnoci končí 1. kolo nové sezóně, my ale již nyní rozehrajeme kolo druhé, co nás v něm čeká? Save "A" navrhl ve FB skupině Rastislav Lukáč, kterému patří velké díky. 1. FC Tatran Prešov e nejstarší fotbalový klub na Slovensku, který byl založen již v roce 1898 (tehdy pod názvem Eperjesi TVE). Největšími úspěchy klubu z třetího největšího města Slovenska jsou 2. místo v 1. československé fotbalové lize (1965 za Spartou Praha, 1973 o jediný bod za Spartakem Trnava) a vítězství ve Slovenském poháru (1992). Klub několikrát startoval i v evropských pohárech (PVP, Pohár UEFA, Středoevropský pohár, Pohár Intertoto). Za federální éry proslul tuhým defenzivním stylem, pro nějž se zažilo označení „prešovský beton“. Současnost není růžová, klub se nachází až ve 3. lize, ale blýská se na lepší časy! Postavit se má nový fotbalový stadion a v kádru je vycházející slovenská fotbalová star Marián Sabločík, kterému sekunduje v útoku i česká legenda... byť nikoliv fotbalová. :) Na začátku máš slušný obnos na posílení mužstva, tak začni s přestavbou a vrať Tatran na výsluní.!

save "B"

V savu "B" zavítáme do Polska, konkrétně do slavného klubu Wisla Krakow. Návrh savu dal také ve FB skupině Šám Otke Šůrp. Wisla Krakow je třináctisobný polský mistr. Z titulu se naposledy radoval v roce 2011. Poté následoval mírný pád, kdy ještě v sezóně 2017/2018 (neúspěšně) zabojovala Wisla o Evropskou ligu s Górnikem Zabrze. V prosinci 2018 se klub ocitl na pokraji bankrotu. Do hry vstoupila žijící a hlavně hrající legenda klubu Jakub Błaszczykowski, který, s podporou dalších, stejně tak i fanoušků klubu, zabránil nejhoršímu a udržel klub nad vodou. S kapitánskou páskou se pak Błaszczykowski postavil na hřiště a svými kvalitami a nepřebernými zkušenostmi přispěl k udržení nejvyšší soutěže. Před touto sezónou se mu povedl opravdový majstrštyk - za Wislu vedle něho nastoupí Robert Lewandowski, bývalý spoluhráč z Borussie Dortmund! Tvým úkolem je vrátit Wislu tam, kam patří a přivést do týmu další polské fotbalové superstar. Milik, Szczesny, Zielinski, Krychowiak, Skorupski.

 • 1. FC Tatran Prešov (Slovensko) / autor návrhu savu: Rastislav Lukáč
 • Wisla Krakow (Polsko) / autor návrhu savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

Pojďme na 3. kolo základní části. Celý svět (nejen ten fotbalový) zasáhla zpráva o nečekaném úmrtí fotbalové legendy Diega MARADONY. Argentinská hvězda prožila bouřlivý život, v němž nechyběly vzestupy a pády. My se v tomto savu vrátíme do nejlepšího fotbalového období slavného Diega, kdy také italská Neapol započala své zlaté období a zásluhou Maradonova přesného přímého kopu porazila v listopadu 1985 1:0 Juventus. Neapol, vedená novým trenérem Ottaviem Bianchim, se v sezóně 1985/1986 vměstnala do první trojice. Do sezóny 1986/87 vstoupil Maradona jako čerstvý mistr světa s Argentinou. Za sezónu vstřelil 17 gólů ve 41 zápasech a dovedl Neapol k historickému titulu – poprvé se stal mistrem Itálie klub z jihu. V roce 1987 to nebyla jediná trofej, Neapol totiž dosáhla finále Coppa Italia, kde porazila Atalantu 4:0 a oslavila double. V savu "A", který kompletně připravil Ivan Kopál, povedete SSC Neapol, jejíž největší hvězdou je... ano, božský Diego! A k němu se také váže jeden ze dvou bonusových úkolů.

save "B"

Viděli jste v poslední době tabulku belgické nejvyšší soutěže? Šokem jsou zatím výkony ligového nováčka KFCO Beerschot, který se s Genkem přetahuje o první místo! Tým před sezónou neposílila žádná vělká hvězda, přesto se zatím prezentuje fantastickými výkony a není vyloučeno, že v této sezóně může usilovat i o titul! O něco podobného se pokusíš i ty, nicméně to by nebylo CSM, aby úkol nebyl ještě těžší. V aktuální verzi se totiž Beerschot nachází ve druhé lize, navíc s nic moc kádrem, takže pro tebe to bude poměrně těžký úkol - dostat tým do 1. ligy a bude-li to v tvých silách, zabojovat o titul! Také tento save navrhl Ivan Kopál, takže poděkování na Slovensko!

 • SSC Neapol (Itálie) / autor savu: Ivan Kopál
 • KFCO Beerschot (Belgie) / autor návrhu savu: Ivan Kopál

save "A"

Save "A" svým způsobem navrhl v naší FB skupině Šám Otke Šůrp, který se blýskl hned větším množstvím návrhů, z čehož jsem vybral dva návrhy a nakombinoval jsem je do tohoto savu... V anglickém West Ham United již vědí, že nákupem v pražské Slavii tratit nebudou. Po Součkovi přišel do Anglie i obránce Coufal a nyní tak přišla řada na... ano, na talentovaného Abdallaha Simu, který ještě nedávno bojoval o místo na výsluní v dresu Táborska. Odtud šel právě do Slavie, kde neskutečně zazářil a proto opět přispěchali z West Hamu s nabídkou, na kterou hráč i klub slyšel a útočný supertalent se tak stěhuje také do Anglie. V dresu West Hamu by měl dostávat hodně prostoru, což by se mělo podepsat i na pořadí střelců, kde by mohl být Sima hodně vysoko!

save "B"

Kdo z vás si pamatuje poslední ročník předchůdce Ligy mistrů, PMEZ? Byla to sezóna 1990/1991, v níž triumfoval srbský mistr FK Crvena zvezda Bělehrad, který tehdy ve finále porazil na penalty Olympique Marseille. Příští rok tak budou v Bělehradě slavit dvacetileté výročí tohoto senzačního triumfu! Při této příležitosti se činovníkům klubu povedlo přivést slavné odchovance - Joviče, Grujiče a Djuričiče s jediným cílem, opět vyhrát nejprestižnější evropskou klubovou trofej! A uspět samozřejmě i v domácí soutěži, kde je silným soupeřem konkureční Partizan, který přivedl pro změnu své vlastní odchovance Mitroviče a Vlahoviče. Save "B" navrhl Marek Krejča, díky!

 • West Ham United (Anglie) / autor návrhů savu: Šám Otke Šůrp
 • CZ Bělehrad (Srbsko) / autor návrhu savu: Marek Krejča

save "A"

V savu "A" se budete snažit vrátit do nejvyšší soutěže tým 1. FC Kaiserslautern, který momentálně doslova živoří ve třetí nejvyšší německé soutěži. Přitom v sezóně 1997/1998 přepisoval historii, když jako nováček vybojoval bundesligový titul! V klubu zanechali stopu také čeští internacionálové, v čele s Pavlem Kukou, Vratislavem Lokvencem nebo Miroslavem Kadlecem, na které se zde vzpomíná dodnes. Z mladších hráčů pak v klubu působili ještě Jan Morávek a Jan Šimůnek. A právě česká stopa bude hrát v tomto savu důležitou roli - nakupovat můžeš pouze české hráče! Ale abychom nebyli tak přísní, tak v každé sezóně máš povolenou koupit jednoho hráče i jiné národnosti. A pozor, zároveň zde na tebe čeká hodně slušně bodovaný úkol, tedy pokud se ti povede to, co se v reálu povedlo ve zmíněné sezóně 97/98 - v nováčkovské sezóně získat bundesligový titul! A znovu pozor - novinkou je, že k tomu můžeš využít až 4 sezónoy kariéry! Více v bodování.

save "B"

Save "B" bude přece jenom o něco snažší, než save A... ujímáte se vedení druholigové FC Vysočiny Jihlava, která se již nějakou tu sezónu marně pokouší o návrat do nejvyšší české fotbalové soutěže, kterou si zahrála v sezóně 2005/2006 a poté opět v období 2012-2018, kdy sestoupila do druhé ligy a zatím se jí postoupit nepovedlo. K postupu ale zaveleli slavní odchovanci v čele s Janem Kopicem a Theo Gebre Selassiem! Mimo to se do klubu vrací i Matěj Vydra, Stanislav Tecl, Lukáš Masopust nebo Jan Kliment, to už by na postup přece jenom mělo stačit!

 • 1. FC Kaiserslautern (Německo) / autor návrhu savu: tak trochu Šám Otke Šůrp
 • FC Vysočina Jihlava (Česko) / autor návrhu savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

Do dnešní půlnoci je ještě možné odehrát savy 5. kola, my už ale pojďme na kolo šesté! V savu "A", který navrhla turnajová legenda Ivan KOPO Kopál, se, k velké radosti i jeho brata Romana, musíte v týmu AC Milán popasovat s "IĆ (IČ) faktorem"! Všem fotbalovým znalcům jistě neušlo, že ve slavném milánském klubu aktuálně působí trojice Ibrahimović, Rebić a Mandžukić. A vzhledem k tomu, jaké výsledky v italské Serii A milánský klub má, zvolilo vedení správný směr. A tento směr musíš držet i ty - do klubu budeš moci přivádět pouze hráče s koncovkou příjmení "ić" nebo "ič". A zároveň se budeš snažit o to, aby při (očekávaném) zisku mistrovského titulu byl některý z "ićů" nej hráčem sezóny nebo alespoň nej střelcem.

save "B"

Také save "B" navrhla turnajová legenda - Petr Nový, al. Karel Pípa, který nás v tomto savu posune do budoucnosti. Aneb jak bude asi vypadat česká liga za 11 let? Podle CSM v ní bude bezkonkurenční pražská Slavia a liberecký Slovan. S 1. FK Příbram tě čeká těžká práce, protlačit se před Slavii i Liberec, které mají výrazně nadstandardní kádry, oproti zbyku ligy... a navíc se je pokusit co nejívce vyrabovat. Ano, je to opět čeká liga, takže v příštím kole již budou oba savy čistě zahraniční.

 • AC Milán (Itálie) / autor savu: Ivan KOPO Kopál
 • 1. FK Příbram (Česko) / autor savu: Petr Nový al. Karel Pípa

save "A"

Nejlepší fotbalovou akademií na světě se může pochlubit nizozemský Ajax Amsterdam. Ten dlouhodobě zásobuje fotbalový trh zajímavými fotbalisty. Akademie, která vznikla teprve na jaře v roce 1990 již vychovala spoustu fotbalových hvězd, namátkou Wesley Sneijder, Christian Eriksen či Davy Klaassen. Tvým úkolem tak bude pokračovat v nastoleném trendu a obchodovat své hráče coby manažer rezevrního týmu Ajaxu. Čím více hráčů prodáš, tím více peněz vyděláš = tím více bodů získáš!

save "B"

Schalke 04 je aktuálně ve velké fotbalové krizi. Tým je suverénně nejhorší bundesligový tým, který s velkou pravděpodobností na konci této sezóny opustí elitní německou fotbalovou společnost. V příští sezóně by tak Schalke ve druhé lize čekala tvrdá bitva o postup. A to je také aktuálně tvým ukolem! S týmem Schalke 04 sestoupit v první sezóně do druhé ligy, následně se hned v následující sezóně vrátit zpět a v nejlepším pak ve 3. lize vybojovat mistrovský titul!

 • AFC Ajax (Nizozemí) / autor savu: Roman Kopál (al. Basten9)
 • Schalke 04 (Německo) / autor savu: Ivan KOPO Kopál

save "A"

Slovenská fotbalová legenda, Marek Hamšík, se z čínské štace v týmu Ta-lien I-fang vrátil zpět do Evropy. Už to vypadalo, že kývne na nabídku bratislavského Slovanu, ale nabídka nebyla podle přestav hráče a Marek Hamšík tak zamířil do Švédska, konkrétně do týmu IFK Göteborg, kde ho s otevřenou náručí přivítal sportovní ředitel Pontus Farnerud. IFK je jediný skandinávský klub, který vyhrál evropský pohár, byť je to již hezká řádka let (Pohár UEFA v letech 1982 a 1987). S Hamšíkem naděje na další pohárové úspěchy vzrůstají, ale sportovní ředitel v tom nechce kapitána slovenské reprezentace nechat samotného a tvým úkolem je tak přivést do týmu další slovenské fotbalové hvězdy - Šriniara, Lobotku, Dudu, Vavra a gólmana Dúbravku!

save "B"

V savu "B" zavítáme do Portugalska, konkrétně do Porta, kde kromě slavného FC působí také další prvoligový klub Boavista. Klub, který na začátku tisíciletí získal portugalský titul (v sezóně 2000/2001), se v této době potácí u dna nejvyšší ligové soutěže a bojuje tak o udržení. Situace v klubu tak není lehká, ale všichni přesto věří, že tvým příchodem nabere vše opačný směr. A protože jen malí mají malé cíle, bude v tomto případě úspěchem nikoliv záchrana v nejvyšší soutěži, ale po mnoha letech opět sesadit z trůnu městského rivala FC Porto! Boavista se, i přes současnou celosvětovou krizi, může naštěstí pro tebe pochlubit slušně nabitou kasou, takže můžeš směle roztáčet kola přestupového trhu.

 • IFK Göteborg (Švédsko) / autor návrhu savu: Kulis
 • Boavista Porto (Portugalsko) / autor návrhu savu: Kulis

All Star Game

nehraje se

 • - (-) / autor savu: full

Osmifinále

Pojďme na play off, které startuje osmifinálovými duely, do nichž se zapojí 3. až 14. hráč základní části. Vítěz základní části BASTEN9 a druhý nejlepší Kulis si mohou dát nohy na stůl a v klidu ladit formu až na čtvrtfinále!

 • Pafos FC (Kypr) / autor savu: full

Čtvrtfinále

Pojďme na čtvrtfinále! Vypadá to, že osmifinále proběhlo bez problémů, nezaznamenal jsem žádnou reklamaci výsledků, takže v klidu se přesuňme na čtvrtfinále. Trochu jsem vám chtěl ulehčit, tak tentokrát nebudete bojovat se slabým týmem, ale usednete na židli do slavného Realu Madrid! Připomínám všem hráčům, že se hraje save na dvě sezóny a pozor, s výpisem kariéry a bodováním zároveň zasíláte i celý save, uložený na konci 2. sezóny! Uzávěrka čtvrtfinále je v sobotu 24. dubna 2021 ve 24:00 hodin.

 • Real Madrid (Španělsko) / autor savu: full

Semifinále

Je za námi skvělé čtvrtfinále, do kterého se zapojili úplně všichni borci, kteří navíc předvedli opravdu výtečné výkony. A to tak výtečné, že, nedojde-li zpětně k revizi výsledků, došlo k historické situaci - po pěti ročnících poznáme jiného vítěze! Za Liverpool sbírejte co nejlepší výsledky a nezapomeňte, že se hraje save na dvě sezóny a pozor, s výpisem kariéry a bodováním zároveň zasíláte i celý save, uložený na konci 2. sezóny! Uzávěrka semifinále je v sobotu 1. května 2021 ve 24:00 hodin.

 • FC Liverpool (Anglie) / autor savu: full

Finále

V semifinále to byly urputné souboje, které vyfiltrovaly dva nejlepší hráče této sezóny. Kulis, který se do turnaje vrátil po dlouholeté odmlce, vyzve legendu ze Slovenska KOPA! Ve finále na nejlepší dva borce čeká obtížná štace ve druhé srbské lize za FK Radnički Pirot, takže o vítězi této sezóny rozhodne doslova každý bod. A když už jsme u těch bodů - udělal jsem drobnou opravu u výsledků semifinalistů a pro finále upravil bodování, aby bylo jasné, že se boduje pouze nejlepší střelec týmu a nejlepší hráč, nikoliv tři nelepší střelci nebo hráči... Uzávěrka finále je v sobotu 8. května 2021 ve 24:00 hodin.

 • FK Radnički Pirot (Srbsko) / autor savu: full
Co se hrálo v předchozích sezónách?

Galerie kol minulých sezón